Мінприроди надало підприємствам ліцензії на поводження з небезпечними відходами “наосліп” - еколог
09 september 2016КИЇВ. 4 вересня. УНН. У сфері поводження з небезпечними відходами надзвичайно критична ситуація. Рік ніхто не здійснював державні перевірки діяльності утилізаторів отруйних речовин. Ліцензії видавалися міністерством екології "наосліп", не перевіряючи, чи є у підприємства взагалі можливість працювати з небезпечними речовинами. Про це в коментарі УНН заявила еколог Алла Войцеховська.
“Сфера поводження із небезпечними відходами - там взагалі ситуація надзвичайно критична. Тому, що рік часу з липня місяця минулого року по липень цього року не здійснювався контроль ліцензіатів, які отримали ліцензії на поводження із небезпечними відходами. В зв’язку із тим, що не були затверджені ліцензійні умови. І фактично ліцензіати були не контрольовані. Тобто це надзвичайно токсичні речовини, і ніхто їх не контролює.
Найбільша проблема у тому, що на сьогодні є такі ліцензіати, які мають ліцензії на поводження із небезпечними відходами, але не мають технології, не мають установок на проведення екологічно безпечного поводження із тими відходами.
Наприклад, є такі підприємства, які мають ліцензію на поводження із непридатними пестицидами, а установку мають для оброблення тари з-під мастильних матеріалів. Відчуваєте різницю, що це зовсім інші речовини.
А причина у тому, що Мінприроди видає ліцензії, не перевіряючи або закриваючи очі, чи є наявна у підприємства, яке збирається займатися операціями із небезпечними відходами –наявна технологія чи нема. Навіть якщо у підприємства може бути лише адреса, а немає жодних потужностей чи техніки – такому підприємству надавалась ліцензія”, - наголосила вона.
А.Войцеховська також зауважила, що жителі регіонів постійно скаржаться на погіршення екологічної ситуації, однак до цієї проблеми державним органам немає діла.
“До нас нещодавно звернулися мешканці із Рівненської області. В них системно виконується авіаобробка підприємства. І от минулого року, і цього року загинули бджоли, знищені дерева, люди похворіли і нікому до цього немає діла.
Ми зробили запит у Держпродспоживслужбу і отримали відповідь, що, на жаль, вони жодного там забору проб ні грунтів, ні повітря, ні інших об’єктів довкілля, води не здійснювали. А дійсно не представлено їм документи на проведення тих авіаобробок, а це ж токсичні речовини”, - зазначила А.Войцеховська.
http://www.unn.com.ua/uk/news/1599054-minprirodi-nadalo-pidpriyemstvam-litsenziyi-na-povodzhennya-z-nebezpechnimi-vidkhodami-naoslip-ekolog
In order to post comments, please visit
in as a registered user