Як переробляють сміття у містах Чехії та Польщі

04 жовтня 2016

У Празі, а також у чеському місті Ліберец та польському місті Стальова Воля працюють прибуткові заводи з переробки сміття.

Зокрема, побудований у 80-х роках сміттєспалювальний завод у столиці Чехії виробляє теплову та електричну енергію, утилызуючи близько 300 тис. тонн відходів.

У нинішніх цінах підприємство коштує 4 млрд гривень.

Як пише на своїй сторінці у Facebook заступник мера Хмельницька Володимир Гончарук, завод прибутковий за рахунок майже у шість разів вищої плати за утилізацію ТПВ, ніж у обласному центрі.

Мешканці Праги вже близько 30 років сортують сміття у шість контейнерів, збираючи за рік близько 100 тис. тонн придатної для переробки вторинної сировини.

 

У місті Люберец, населення якого становить 100 тисяч осіб, побудували третій (загалом їх чотири) сміттєспалювальний завод в країні.

Розташоване майже у центрі міста підприємство потужністю 96 тис тонн ТПВ у рік забезпечують сировиною власне городяни - на 20-25% та приміські зони у радіусі 40 кілометрів.

В результаті спалювання, яке відбувається при температурі 850 -1100 градусів, крім теплової та електричної енергії, утворюється 30 тис. тонн шлаку, який використовується у будівництві, а також вилучається до 1800 тонн металу.

Завод був побудований у 2000 році міською радою за кредитні кошти. У 2002 році підприємство вирішили продати через неможливість платити кредит і сьогодні це 100% приватний капітал. Першочергова вартість заводу становила 1,4 млрд гривень, а після реконструкції під нові екологічні стандарти у 2008 році підприємство коштує 2 млрд гривень.

У польському місті Стальова Воля завод переробляє 60 тис. тонн побутових відходів.

На підприємстві сміття спочатку сортується, вилучається придатна для вторинної переробки сировина.

Органічні відходи відправляються у спеціальну камеру, де під впливом ферментів розкладаються з виділенням газу, який в свою чергу переробляється у когенераційній установці.

Відходи, які залишилися, проходять термічну обробку та відправляються на спалення на цементні заводи.

Завод, який був побудований польською фірмою Control Process, обійшовся у 23 млн евро. 85% коштів для зведення підприємства виділила Унія Європейська.

 

http://ecotown.com.ua/news/YAk-pereroblyayut-smittya-u-mistakh-CHekhiyi-ta-Polshchi/