Штраф за порушення благоустрою у 22 тис. грн.

30 вересня 2014

Народні депутати України Ткачук Г.В., Чугунніков В.С., Новак Н.В. та Іщенко В.О.  внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення зміни до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності, розробники (реєстр. № 5022 від 03.09.2014).

Метою законопроекту є посилення адміністративної відповідальності за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою  шляхом збільшення максимального розміру штрафу для громадян до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17000 грн.), для громадян – суб’єктів підприємницької діяльності до тисячі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (22100 грн).

Підставою розроблення законопроектуєситуація, що склалася у сфері благоустрою територій населених пунктів.

Безкарність та безвідповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою призводить до псування об’єктів благоустрою та втрат місцевих бюджетів, а також неповаги до держави.

Аналіз такої ситуації дозволяє зробити висновок про недосконалість системи реагування на правопорушення та свідчить про очевидну необхідність посилення адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

При цьому відповідальність повинна відповідати сучасним реаліям і підвищувати повагу до законодавства в суспільстві.

В умовах інфляційних процесів в Україні розміри максимальних рівнів штрафів не перевищує розмір середньої заробітної плати (відповідно до даних Держаного комітету статистики України найменша складає 2411 гривень), а шкода завдана діями правопорушників навколишньому природному середовищу та міському благоустрою є значною, що не відповідає фактичним витратам понесеним містом під час усунення порушень та приведення благоустрою міст до належного вигляду.

На сьогодні Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою у вигляді штрафу для громадян максимальний розмір якого складає вісімдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1360 гривень), та для суб’єктів підприємницької діяльності - сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 гривень).

З урахуванням зазначеного виникає гостра потреба у збільшення штрафних санкцій за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою.