Регламент розробки схем санітарної очистки населених пунктів
20 жовтня 2014Мінрегіоном України відповідно до пункту «е» статті 25 Закону України «Про відходи» розроблено проект Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів (далі – проект Порядку).
Основною метою проекту Порядку розробник визначив створення єдиних вимог до порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів за для використання передових технологій, технічних рішень, технологічного обладнання, які відповідають природоохоронним та санітарно-гігієнічним вимогам і забезпечують унеможливлення впливу шкідливих факторів на довкілля та здоров’я людини.
Прийняття проекту Порядку забезпечить розроблення населеними пунктами схем санітарного очищення відповідно до вимог законодавства; перспективне планування заходів у сферах поводження з побутовими відходами і благоустрою територій населених пунктів із створенням умов для раціонального використання всіх видів ресурсів, забезпеченням безпеки життя та здоров’я людей, тварин, охорони рослин, а також майна та довкілля.
Санітарне очищення територій населених пунктів включає комплекс планувальних, організаційних, санітарно-технічних та господарських заходів щодо збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, що утворилися в населених місцях, а також прибирання об'єктів благоустрою з метою запобігання шкідливому впливу факторів середовища життєдіяльності на життя і здоров'я людини та майбутніх поколінь.
Відповідно до статей 19, 20 та 21 Закону України «Про відходи» до повноважень у сфері поводження з відходами Автономної республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування належить розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів.
Схема санітарного очищення - документ, у якому містяться графічні та текстові матеріали щодо черговості здійснення заходів та обсягів робіт з санітарного очищення, систем і методів збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, необхідної кількості сміттєвозів, механізмів, устаткування та інвентарю, доцільності проектування, будівництва, реконструкції чи розширення об'єктів поводження з відходами, їх основні параметри і розміщення, орієнтовані капіталовкладення на будівництво і придбання технічних засобів.
Нагадуємо, що Наказом Мінрегіон України від 21.08.2013 № 395 затверджені Державні будівельні норми України. ДБН Б.2.2-6:2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» - http://blagoustriy.info/media/legislation/27919648-65ae-4329-846f-f9016103dcf9.pdf.
Для того щоб залишити коментар, зайдіть
в систему як зареєстрований користувач